| MOQ: | 1 |
| Cena £: | US $40000.00 - 52000.00/ Set |
| standardowe opakowanie: | Pudełko kartonowe/drewniana skrzynia |
| Okres dostawy: | 6-8 tygodni |
| Metoda płatności: | T/T |
| Wydajność dostaw: | 500 zestawów rocznie |
This flexible automation solution combines LINAK electric lifting columns with a Universal Robots (UR) collaborative robot. The LINAK columns provide smooth, quiet, and stable height adjustment, while the UR cobot offers safe human-robot collaboration with intuitive programming. Together, they create an ergonomic, height-adjustable workstation ideal for tasks that benefit from both human flexibility and robotic precision.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Lifting Column | LINAK DL / LC series |
| Stroke | 500–800 mm (typical) |
| Load Capacity | 100–300 kg (depending on model) |
| Robot | Universal Robots UR3e / UR5e / UR10e / UR16e |
| Robot Payload | 3–16 kg |
| Robot Reach | 500–1600 mm (model dependent) |
| Repeatability | ±0.03 mm to ±0.05 mm |
| Safety | UR collaborative safety features |
| Control | UR Polyscope + LINAK control system |
Please provide:
| MOQ: | 1 |
| Cena £: | US $40000.00 - 52000.00/ Set |
| standardowe opakowanie: | Pudełko kartonowe/drewniana skrzynia |
| Okres dostawy: | 6-8 tygodni |
| Metoda płatności: | T/T |
| Wydajność dostaw: | 500 zestawów rocznie |
This flexible automation solution combines LINAK electric lifting columns with a Universal Robots (UR) collaborative robot. The LINAK columns provide smooth, quiet, and stable height adjustment, while the UR cobot offers safe human-robot collaboration with intuitive programming. Together, they create an ergonomic, height-adjustable workstation ideal for tasks that benefit from both human flexibility and robotic precision.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Lifting Column | LINAK DL / LC series |
| Stroke | 500–800 mm (typical) |
| Load Capacity | 100–300 kg (depending on model) |
| Robot | Universal Robots UR3e / UR5e / UR10e / UR16e |
| Robot Payload | 3–16 kg |
| Robot Reach | 500–1600 mm (model dependent) |
| Repeatability | ±0.03 mm to ±0.05 mm |
| Safety | UR collaborative safety features |
| Control | UR Polyscope + LINAK control system |
Please provide: